Gaziantep Masal Parkı

MASAL PARKI

Memleketim diye söylemiyorum, Gaziantep’te büyüyen çocuklar çok şanslı. Çünkü bu şehir her daim halkına ve çocuklarına doya doya keyfini çıkarabilecekleri parklar, bahçeler ve oyun alanları sundu. Benim çocukluğumda dahi gidebileceğimiz ne çok park vardı. Gerçi şimdiki çocuklar çok daha şanslı, parkları salıncak, kaydırak ve tahteravallilerden ibaret değil, daha çok alternatife sahipler. Hatta onlar için özel yapılmış Masal Parkları bile var. Yollardaki ilan panolarında yazdığı gibi, gerçekten de “Çocuk Dostu Gaziantep”

Masal Parkı her ne kadar onlar için kurulmuş olsa da  duyduğumda koşa koşa gittiğimi söylemeliyim… Shrekciğim de oradaydı… :))

Masal Parkı iki ayrı bölümden oluşuyor. Birinci bölümde Türk ve Dünya masal kahramanlarının heykelleri ve duvarlarda rölyef çalışmaları var. İkinci bölümde ise oyun alanları ile çocukların botlarla gezi yapabileceği su kanalları bulunuyor.  Her iki bölüm de şato biçiminde inşa edilmiş. Rüyalar ülkesinde gezer gibi oluyor insan… Ah, çocuk olmak, ne güzel şeydi… :))


Shrek ve FiorinaHansel ve GretelNasreddin HocaKeloğlan

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !